Możliwości nowoczesnych koparko-ładowarek

Firmy budowlane takie jak nasza cenią sobie uniwersalność stosowanych maszyn i urządzeń. Jednym z najlepszych przykładów jest tutaj koparko-ładowarka, która zgodnie z nazwą – łączy w sobie funkcję zarówno koparki, jak i ładowarki. Czym wyróżnia się taka maszyna oraz jak wykorzystać jej możliwości na placu budowy?

Czym charakteryzuje się typowa koparko-ładowarka?

Uniwersalność opisywanego typu maszyn wynika oczywiście z ich specyficznej budowy. Taki pojazd posiada więc nie tylko wysięgnik z łyżką znany z tradycyjnych koparek, ale również układ typowy dla ładowarek. Dzięki temu zastępuje dwie maszyny budowlane, co pozwala zaoszczędzić na kosztach.

Warto wspomnieć również o dużym silniku, który jest niezbędny, aby maszyna była skuteczna w działaniu. To także dzięki niemu możliwy jest m.in. duży udźwig, który jest postawą na placach budowlanych. Usługi koparko-ładowarką są oferowane również w ramach działalności naszej firmy i realizujemy je m.in. w woj. zachodnio-pomorskim.

Jakie możliwości dają nowoczesne koparko-ładowarki?

Koparko-ładowarki można wykorzystać m.in. do prac takich jak:

  • wjechanie w trudny teren i wykonanie skomplikowanych robót budowlanych,
  • załadowanie i przetransportowanie urobku,
  • niwelacja terenu,
  • kopanie rowów,
  • przygotowanie terenu pod fundamenty.

Do koparko-ładowarek można montować również dodatkowy osprzęt i używać ich choćby do odśnieżania, przesadzania drzew, frezowania czy sztaplowania. Wynika to z posiadanego przez te maszyny szybkozłącza koparkowego oraz hydraulicznego szybkozłącza w ładowarce. To właśnie dzięki nim można szybko zamontować taki osprzęt i zmienić funkcje koparko-ładowarki.

Koparko-ładowarka to podstawowy sprzęt używany na placach budowy, dzięki któremu firma budowlana może zapewnić swoim klientom naprawdę szeroką gamę usług. Oczywiście najkorzystniejszą opcją jest jej wynajęcie, wraz z operatorem doświadczonym w realizacji tego typu robót. Taką możliwość dajemy naszym klientom i przy tym gwarantujemy krótki czas oczekiwania na usługę.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych!