Sprzęt budowlany niezbędny na placach budów

Na każdym etapie robót budowlanych konieczne jest korzystanie z odpowiedniego sprzętu, który pozwala usprawnić pracę. Jakie są najczęściej używane w tym celu maszyny i jakie są ich zalety?

BETONIARKA

Żadna inwestycja budowlana nie mogłaby obyć się bez betoniarki. Urządzenie to pozwala na utworzenie betonu i sprawdza się m.in. do robienia zaprawy tynkarskiej i murarskiej do drobnych prac. Cena za nowe, małe modele betoniarek waha się w granicach od 500 do 700 zł, zaś większych i mocniejszych modeli nawet do 5000 zł. Zdecydowanie tańszą alternatywą jest więc wynajem betoniarki w takich firmach jak nasza, które cenę za udostępnienie liczą za dobę użytkowania.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY

Kolejnym sprzętem budowlanym, który jest niezbędny na placu budowy jest agregat, uniezależniający inwestora od dostawcy prądu. Aby urządzenie dobrze się spisywało,  powinno być wyposażone przede wszystkim w duże i szerokie koła, które lepiej poradzą sobie na grząskim podłożu. Dobry agregat będzie także tani w użytkowaniu ? w tym przypadku polecane są te z silnikiem diesla, bowiem uznawane są za bardziej ekonomiczne względem modeli benzynowych.

ZAGĘSZCZARKA

Z nierówną nawierzchnią i innymi pracami gruntowo-nawierzchniowymi poradzi sobie natomiast tzw. zagęszczarka. Przydaje się ona m.in. przy przygotowywaniu podłoża pod kostkę brukową oraz przy zabezpieczaniu miejsc do montowania przewodów. Mocne i wydajne maszyny, dzięki którym szybko zrealizujemy dane zadanie mogą kosztować nawet 40 tys. zł, dlatego dla inwestorów indywidualnych jedyną możliwością jest w tym przypadku wynajem zagęszczarki.

BARAKI SOCJALNE

Baraki socjalne to miejsca, które można przeznaczyć na magazynowanie narzędzi, materiałów budowlanych, ale przede wszystkim na biuro lub miejsce odpoczynku dla pracowników. Nasza oferta to budynki socjalne w różnych rozmiarach. Istnieje możliwość zamówienia budynków przeszklonych.

Zakup drogiego sprzętu budowlanego w przypadku wznoszenia domu metodą gospodarczą jest nieuzasadniony. Jednak dzięki opcji wynajmu, inwestorzy mogą znacznie usprawnić prace, jednocześnie ciesząc się z niskich kosztów za tego typu usługi.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych!